מה משפיע על ציון האשראי שלך?

5
(2)

האם אתה מרגיש שאתה זקוק לתואר אקדמי מתקדם בתחום פיננסי בכדי להבין מה משפיע על ציון האשראי שלך? חדשות טובות הן שלא – זה יכול להיות אפילו פשוט למדי.

מאחורי הדירוג עצמו, ישנם חמישה גורמים עיקריים המשמשים כפרמטרים לחישוב ציוני האשראי. המלווים משתמשים בציונים האלה כדי להעריך את מידת הסיכוי או הסיכון להחזר החוב שלך – ולכן ציונים אלה הם לעתים קרובות הגורם המכריע אם תקבל הלוואה חדשה.

ככל שהפרופיל הכספי שלך משתנה, כך גם הדירוג שלך, ולכן הידיעה אילו גורמים וסוגי חשבונות משפיעים על ציון האשראי שלך מעניקה לך אפשרות לשפר אותו לאורך זמן.

אני מתחייב חוזית לכל לקוח הסדרת חובות בדרך הכי מהירה.
כמעט בכל המקרים אני מצליח למחוק חובות ואף לעתים את החובות במלואם!.
בוא לשמוע ממני עכשיו, ללא כל התחייבות, כיצד לצאת לדרך חדשה ומוארת!

5 גורמי ניקוד האשראי המובילים

אמנם הקריטריונים המדויקים המשמשים כל מודל לדירוג משתנים, אך הנה הגורמים הנפוצים ביותר המשפיעים על ציוני האשראי שלך.

היסטוריית תשלומים. היסטוריית התשלומים היא המרכיב החשוב ביותר בניקוד האשראי, ואפילו פספוס של תשלום אחד יכול להשפיע לרעה על הציון שלך. המלווים רוצים להיות בטוחים שהמלווים יחזירו את החוב שלהם ובזמן.
סכומים חייבים. השימוש באשראי, במיוחד כפי שהוא מיוצג על ידי יחס ניצול האשראי שלך, הוא הגורם החשוב הבא בציוני האשראי. יחס זה בוחן כמה מהאשראי הזמין שאתה מנצל ויכול לתת תמונת מצב של מידת ההסתמכות שלך על כספים שאינם מזומנים. שימוש ביותר מ -30% מהאשראי הזמין שלך הוא שלילי לנושים.
אורך היסטוריית האשראי. זה כולל את גיל חשבון האשראי הוותיק ביותר שלך, את גיל חשבון האשראי החדש ביותר שלך ואת הגיל הממוצע של כל חשבונותיך. ככלל, ככל שהיסטוריית האשראי שלך ארוכה יותר, כך ציוני האשראי שלך גבוהים יותר.
תמהיל אשראי. אנשים עם ציוני אשראי מובילים נושאים לעיתים קרובות תיק מגוון של חשבונות אשראי, אשר עשוי לכלול הלוואת רכב, כרטיס אשראי, הלוואת סטודנטים, משכנתא או מוצרי אשראי אחרים. מודלים לניקוד אשראי שוקלים את סוגי החשבונות וכמה מכל אחד מהם יש לך כאינדיקציה לאופן שבו אתה מנהל מגוון רחב של מוצרי אשראי.
אשראי חדש. מספר חשבונות האשראי שפתחת לאחרונה, מהווה מדד בדירוג האשראי שלך. יותר מדי חשבונות או בירורים יכולים להצביע על עלייה בסיכון, וככאלה יכולים לפגוע בציון האשראי שלך.

סוגי חשבונות המשפיעים על ציוני האשראי

בדרך כלל, תיקי אשראי מכילים מידע אודות שני סוגי חובות: הלוואות בתשלומים ואשראי מסתובב. מכיוון שחשבונות מסתובבים ותשלומים מתעדים את היסטוריית החוב והתשלומים שלך, הם חשובים לחישוב ציוני האשראי שלך.

אשראי בתשלומים כולל בדרך כלל הלוואות בהן לווים סכום קבוע ומסכימים לבצע תשלום חודשי ליתרה הכוללת עד לפירעון ההלוואה. משכנתאות הi דוגמאות לחשבונות תשלומים.
אשראי מסתובב בדרך כלל משויך לכרטיסי אשראי אך יכול לכלול גם סוגים מסוימים של הלוואות הון עצמי. עם חשבונות אשראי מסתובבים, יש לך מגבלת אשראי ותשלם לפחות תשלומים חודשיים מינימליים לפי כמות האשראי שאתה משתמש. אשראי מסתובב יכול להשתנות ולרוב אין לו תקופה קצובה.

https://youtu.be/ntXr-ySw5aA

איך משפיעים על חשבונות שונים על ציון האשראי שלי?

תמהיל אשראי – או המגוון של חשבונות האשראי שלך – הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר לחישוב ציוני האשראי. זה גם אחד מהמדדים שהצרכנים הכי מתעלמים ממנו . שמירה על סוגים שונים של חשבונות אשראי, כגון משכנתא, הלוואה אישית וכרטיס אשראי, מראה למלווים שאתה יכול לנהל סוגים שונים של חובות בו זמנית. זה גם עוזר להם לקבל תמונה ברורה יותר של הכספים והיכולת שלך להחזיר חובות.

כיצד לשפר את ציון/דירוג האשראי

שיפור דירוג האשראי שלך יכול להיות קל ברגע שאתה מבין מדוע הדירוג שלך נפגע. זה עשוי להיות כרוך בזמן ומאמץ, אך פיתוח הרגלים אחראיים כעת יכול לעזור לך להגדיל את הציון שלך בטווח הארוך.

צעד ראשון הוא להשיג עותק בחינם של דוח האשראי, כך שניתן יהיה להבין מה יש בתיק האשראי שלך. לאחר מכן, יש להתמקד במה שמוריד את הדירוג וטעון לשיפור.

להלן מספר צעדים נפוצים שתוכל לנקוט בכדי לשפר את ציון האשראי

תשלום החשבונות בזמן. מכיוון שהיסטוריית התשלומים היא הגורם החשוב ביותר בהרכבת ציון האשראי שלך, תשלום חיובים בזמן בכל חודש הוא קריטי לשיפור האשראי שלך.


תשלום החובות. צמצום יתרות כרטיסי האשראי שלך היא דרך נהדרת להוריד את יחס ניצול האשראי שלך, ויכולה להיות אחת הדרכים המהירות ביותר לראות שיפור בניקוד האשראי.


ביצוע תשלומים שלא נותרו. אם ישנם תשלומים שעברו באיחור, עדכונם עשוי לשפר את ציון האשראי. מידע על תשלומים מאוחרים בתיקי אשראי כולל כמה זמן איחר התשלום – 30, 60 או 90 יום לאחר המועד – וככל שחלף יותר זמן, כך ההשפעה על הציונים תהיה גדולה יותר.


הגשת מחלוקת על מידע לא מדויק בדו"ח. טעויות קורות, והציונים עלולים לרדת בגלל מידע לא מדויק בתיק האשראי. רצוי לעקוב מדי פעם אחר דוחות האשראי כדי לוודא שלא מופיע מידע לא מדויק. אם נמצא משהו שאינו במקום, יש להגיש מחלוקת בהקדם האפשרי. רצוי מאוד להיעזר בעורך דין לתיקון ומחיקת נתוני אשראי שלילי, משרדנו עוסק בתיקון BDI שלילי על בסיס הצלחה רבה.

 

כיצד המאמר תרם לך?

לחץ על כוכב על מנת להצביע

2

היה הראשון לדרג את המאמר

אם המידע שלעיל תרם לך...

שתף את חבריך!

אנו מצטערים שהפוסט הזה לא הועיל עבורך!

תן לנו לשפר את הפוסט הזה!

ספר לנו כיצד נוכל לשפר את הפוסט הזה?

השאר תגובה