עורך דין הוצאה לפועל

  • בית
  • עורך דין הוצאה לפועל

מערכת ההוצאה לפועל היא חלק מרשות האכיפה והגבייה ותפקידה לאכוף החלטות שיפוטיות וכן חובות הנובעים מחיובים שונים כגון פסקי דין, שטרות, משכנתאות.
ההוצאה לפועל אינה מכריעה במחלוקות בין צדדים אלא אמונה אך ורק על ביצוע הליכי גבייה. על מנת לצלוח בהליכים המתנהלים נגדכם מול מערכת משומנת היטב, עליכם להיות מצויידים בעורך דין הוצאה לפועל.

ברחבי הארץ פזורות 29 עמדות שירות וקבלת קהל (לשכות). בראש כל לשכת הוצאה לפועל עומד רשם אשר דן ומחליט בעניינים שונים הנוגעים להליכים המתנהלים בלשכתו.

בתיקי הוצאה לפועל ישנם “זוכים” – אלו שזכו במשפט וניתן לטובתם פסק דין, וישנם “חייבים” – אלו שפסק הדין ניתן לחובתם הכולל חיוב כספי או צו עשה כלשהו.

נעים מאוד,
עו"ד הוצאה לפועל ליאור אבן עזרא

כשאתם עובדים עם עורך דין אתם לא לבד במערכה המתישה המלחיצה שמציבה לכם מערכת זו לצד הלחץ המופעל מהזוכים שלרוב, אינם חדלים מלהטריד ולהקניט אתכם על מנת להוציא מכם כספים.
משרדי עוסק בהגנה על חייבים בלבד בהוצאה לפועל בהצלחה רבה אשר זכו להשתחרר מכבלי העיקולים וההגבלות וזכו לראות את הצדק אשר נעשה בענייננם.
אני מאמין שבעבודה עם חייבים נדרשת חמלה לצד סבלנות אין קץ והבנה במצבו של החייב אשר נקלע למצב בו נושפים בעורפו ולא נותנים לו מנוח.
אני מתחייב בפני כל לקוח המיוצג על ידי לפעול בדרכים יצירתיות לביטול העיקולים או כל הגבלה אחרת בדרך המהירה והיעילה ביותר.

כבר כסטודנט למשפטים בחרתי להתנדב במשך שנה שלמה באגף הסיוע לחייבים בבית משפט השלום, אשר זכיתי בסיומה לתעודת הוקרה מראש רשות האכיפה והגבייה. מאז, ידעתי שזה הכיוון שלי וחיי נוסבים מסביב לשעון בהקרבה ולחימה עיקשת למען שגרת חיים תקינה והנאה מהדבר הכי אלמנטרי לו זכאי כל אדם באשר הוא – חופש.
החופש להתנהל עם חשבון בנק, לקבל את המשכורת, ליסוע ממקום למקום…

אם גם לכם נמאס לקבל מכתבי התראה, לשמוע נקישות בדלת משליחי הדואר, לקבל טלפונים מטרידים ולחיות בצילן של הההגבלות, פנו אליי עוד היום, תחושו הקלה כבר מהשיחה הראשונה!

ההבדל בין להיות תחת עיקול והגבלה
לבין להיות חופשי לחלוטין, נמצא במרחק שיחת טלפון קצרה אחת!

כיצד נפתח תיק בהוצאה לפועל?

הזוכים פותחים בהליכים על ידי הגשת בקשה לביצוע פסק דין כנגד החייב והם רשאים לעשות זאת בכל אחת מלשכות ההוצאה לפועל בארץ. בבקשת הביצוע על הזוכים לציין את ההליכים שהם מעוניינים שיינקטו כלפי החייב על מנת שיאיצו בו לבצע את תשלום החוב שהוא חב בו.
בקשה לביצוע פסק דין מוגשת רק אחרי 30 ימים ממועד מתן פסק הדין או מועד המצאת פסק הדין, שבהם יתכן והחייב יקיים את חובתו.

המצאת אזהרה
לאחר שהוגשה בקשת הביצוע של פסק הדין ללשכת ההוצל”פ, מנהל לשכת ההוצל”פ ימציא לחייב אזהרה המתריעה שעליו לשלם את החוב שנפסק לחובתו לפי התנאים הרשומים באזהרה או לחלופין, יהיה על החייב לבצע פעולות מסויימות ככל שאין ביכולתו לשלם את החוב שנפסק.
אני ממליץ לפנות לעורך דין הוצאה לפועל מיד עם קבלת האזהרה ללא כל השתהות.

צפו בסרטון

יש לך עיקול או הגבלה? אני אבטל!

כיצד עורך דין הוצאה לפועל יסייע לחייב?

המטרה העיקרית שלשמה קיימת ההוצאה לפועל, היא סיוע בהוצאה לפועל של פסק דין או התחייבות ונועדה להיות כלי עבור הזוכים, אך ישנן גם הגנות המוענקות לפי חוק לחייבים שנועדו לסייע להם בהתמודדותם מול גוף זה, שעורך דין הוצאה לפועל יוכל לבצע בהם שימוש מושכל על מנת לסייע לכם.

טענת פרעתי – טענה זו אומרת למעשה שהחייב פרע את החוב (אני טוען שפרעתי את החוב) וקיימתי את החובה שהוטלה עליי.
על עורך הדין לנסח היטב את טענת הפרעתי וכן להכין את המסמכים כראוי. רצוי מאוד במקביל להגשת טענת פרעתי לפנות אל הזוכים במכתב מאת עורך הדין בדרישה לביטול הליך ההוצאה לפועל מצידה. כך הדבר יחסוך התדיינות יקרה של בית המשפט וכן זמן.

איחוד תיקים – אם נפתחו לחייב מספר תיקים, עורך דין הוצאה לפועל מטעמו רשאי לבקש איחוד שלהם ואז החייב יוכל לשלם בפריסת תשלומים שתתפרש לאורך פרק זמן מסוים.

צו תשלומים – במידה שאין ביכולתו של החייב לשלם את חובו במלואו, עו”ד הוצל”פ רשאי בתוך 20 יום ממועד המצאת האזהרה, להגיש בקשה שבה יפרט כיצד ביכולתו לשלם את החוב, מה הסכום החודשי שהוא יהיה מסוגל לשלם ובמשך כמה זמן.

חקירת יכולת – מי שנקלע לחובות ואין ביכולתו לשלם את מלוא החוב בתוך 21 ימים ממועד המצאת האזהרה, יוכל להתייצב בלשכת הוצאה לפועל שקרובה למקום מגוריו לשם חקירת יכולת על מנת שניתן יהיה לברר מה מצבו הכלכלי ומידת היכולת שלו למלא אחר התחייבויותיו.
חשוב לציין שפעמים רבות רשם ההוצאה לפועל מעביר את המחלוקת לבירור בבית המשפט ששם כמובן, כדאי ורצוי מאוד להיות מיוצגים.

החל משנת 2019 מתקיימים הליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל לחייבים בסכומים הנמוכים מ-150 אלף ש”ח, כאן במקרה זה, עו”ד ישמש כעורך דין חדלות פירעון של החייב ויפעל למחיקת חובותיו.

חלל מרכזי
747239bf-e92e-4187-b327-f0dffb5e37ca
עורך דין חדלות פירעון ליאור אבן עזרא

מאמרים פופולארים בתחום הוצאה לפועל

המצאת אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

חדלות פירעון בהוצאה לפועל

בקשה לביצוע פסק דין בהוצאה לפועל

מימוש דירת מגורים בהוצאה לפועל

ביצוע שטר בהוצאה לפועל

טענת פרעתי