4 טעויות שכיחות שצריך להימנע מהן בפשיטת רגל

5
(1)

לפשיטת רגל יכולות להיות יתרונות לאין שיעור לאנשים המוטרדים על ידי הנושים שלהם ומחובותיהם. ההחלטה להגיש בקשה לפשיטת רגל קשה לעיתים קרובות והיא מותירה אנשים רבים בתחושת תקווה. עם זאת, הגשת בקשת פשיטת רגל יכולה לספק הקלה נחוצה ביותר מחובות חמורים, אך עליכם לעשות זאת כראוי, או לחלופין, לעשות כמה טעויות חמורות מאוד.

כדי ליהנות מההתחלה החדשה הזו, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגיש בקשה לפשיטת רגל. כמו ברוב התהליכים המשפטיים האחרים, להגשת בקשה לפשיטת רגל יש דרישות ספציפיות שצריך למלא, וישנם נהלים מסוימים שיש לבצע על מנת שתקבל את ההפטר שלך מפשיטת רגל. הימנעות מטעויות בהליך פשיטת רגל תגרום לתיק שלך להתנהל באופן חלק יותר ותגרום פחות בעיות ככל שתנסה להשיג את ההפטר. להלן ארבע טעויות נפוצות שכדאי מאוד להימנע מהן במהלך פשיטת הרגל:

לא נשקלות אפשרויות אחרות מלבד פשיטת רגל

הכניסה להליך פשיטת רגל יכולה להיות דרך יעילה להשגת סעד מחובות, אך זו לא בהכרח האפשרות הטובה ביותר עבור כולם. גורמים שונים יעזרו לקבוע אם פשיטת רגל מתאימה לך ועורך דין לפשיטת רגל מנוסה יוכל לעזור לך לקבל החלטה זו. לפני שתגיש בקשה לפשיטת רגל, ודא שאתה נפגש עם עורך דין לפשיטת רגל שיוכל לבחון את המצב הכלכלי שלך ולתת לך ייעוץ לגבי ההחלטה הטובה ביותר להתקדם.

הגשת בקשה לסוג הפשיטת הרגל הלא נכון

אם הגשת בקשה לפשיטת רגל והיא באמת האפשרות הטובה ביותר עבורך, השלב הבא יהיה לקבוע לאיזה סוג של פשיטת רגל יש להגיש בקשה. עורך דין לפשיטת רגל יוכל לתת לך ייעוץ לגבי איזה סוג של פשיטת רגל אתה צריך להגיש בקשה, ובדרך כלל זה מסתכם בהליך בהוצאה לפועל או בבית משפט השלום. אם תבחר להגיש בקשה לפשיטת רגל ללא עזרת עורך דין, הגשת הבקשה להליך שגוי של פשיטת רגל יכולה להיות טעות מזיקה. הגשת בקשה לפשיטת רגל מסוג שגוי עלולה להוביל לדחיית התיק שלך, אי קבלת שחרור מהחובות או אפילו אובדן של הנכסים שאתה מנסה להגן עליהם.

אי גילוי של כל הנכסים שלך

מטרת פשיטת הרגל היא סילוק חובותיו של החייב ומתן אפשרות ליציאה לדרך חדשה. על החייב להיות ישר בכדי להשיג את מטרתו. כשאתה מגיש בקשה לפשיטת רגל, יהיה עליך להכין מסמכי פשיטת רגל כדי להגיש לממונה או לרשם ההוצאה לפועל. חלק מתהליך זה כולל את רשימת כל הנכסים שלך כולל הבית, הרכב / ים, חשבונות הבנק שלך / ים ועוד. שכחה בחשיפת את כל חובותיך, או הסתרתם במכוון, רק תיצור בעיות ככל שמתקדם תיק פשיטת הרגל. אי גילוי נכסים במסמכי פשיטת הרגל עלול להוביל לעיכוב בעניינך, או שנאמן פשיטת הרגל שלך יכול לראות בזה ניסיון לבצע הונאה. כדי למנוע סיבוכים ובעיות, חשוב שתעבוד עם עורך הדין לפשיטת רגל כדי לחשוף את כל הנכסים שלך במסמכים הרלוונטים.

אי ביצוע הקורס לניהול פיננסי נכון

במהלך פשיטת רגל, לעתים החייב נדרש לבצע קורסים לייעוץ כלכלי. עדיף לסיים את קורס הניהול הפיננסי באופן מיידי. עם זאת, ישנן נסיבות בהן עורך הדין שלך עשוי לייעץ לך אחרת. אם אתה שוקל להגיש בקשה לפשיטת רגל, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לעשות את המחקר שלך ולהיות מעודכן לגבי התהליך. אני ממליץ לך לקרוא כמה שיותר בלוגים על פשיטת רגל או לצפות בכמה שיותר סרטונים.

כיצד המאמר תרם לך?

לחץ על כוכב על מנת להצביע

1

היה הראשון לדרג את המאמר

אם המידע שלעיל תרם לך...

שתף את חבריך!

אנו מצטערים שהפוסט הזה לא הועיל עבורך!

תן לנו לשפר את הפוסט הזה!

ספר לנו כיצד נוכל לשפר את הפוסט הזה?

השאר תגובה