5 דברים שלא כדאי לך לעשות לפני שתגיש בקשה לפשיטת רגל

5
(1)

קבלת ההחלטה על הגשת בקשה לפשיטת רגל (צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון) יכולה להיות קשה, ודורשת הכנה רבה וזאת, מעבר לכל מה שקשור למילוי כל הניירת הרבה. פעולות שתנקוט או שלא תבצע לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל עשויות להשפיע על הצלחת הליך פשיטת הרגל שלך. להחלטות שתקבל לפני פשיטת רגל יכולה להיות השפעה שלילית על סיכויי פשיטת הרגל שלך. להלן חמישה דברים שלא כדאי לך לעשות לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל:

צבירת חובות חדשים

זה יכול להיות מפתה להמשיך להשתמש בכרטיסי האשראי שלך ככל שישנם כאלה, במיוחד אם אתה כבר מתקשה לשלם את החשבונות שלך. עם זאת, לפני שתוגש בקשה לפשיטת רגל, עורך הדין שלך לפשיטת רגל צריך לחקור את השימוש בכרטיס האשראי שלך. לאחר הגשת הבקשה וקבלת הצו לפתיחת הליכים, נאמן פשיטת הרגל בוודאי יעריך את מצב כרטיסי האשראי שלך כדי לקבוע אם ביצעת חיובים ללא כוונה להחזיר אותם. כמו כן, הנושים יחפשו גם אנשים שיצאו למסע הוצאות לפני שהגישו בקשה לפשיטת רגל.

אם כחייב תגייס סכום חוב משמעותי בתשעים (90) הימים לפני הגשת בקשת פשיטת הרגל, הנושים שלך עשויים לנסות להתנגד לפשיטת הרגל שלך. הם עשויים לנסות לטעון שהשתמשת בכסף בלי להתכוון להחזיר אותו ושאסור לאפשר לך לפרוק את החוב הזה.

חלק מהפעילויות שנאמני פשיטת רגל ונושים מחפשים כוללות:

קניית פריטי יוקרה שמחירם גבוה בתוך 90 יום מרגע ההגשה
משיכת מזומנים לפני ההגשה
ביצוע רכישות מאסיביות תוך 70 עד 90 יום מרגע ההגשה

אי הגשת מיסים

אי הגשת דיווח לרשויות המסים לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל יכולה להוביל לדחיית הבקשה שלך. בתי המשפט משתמשים בהחזרי המס שלך כדי לסייע בקביעת הרווחים הנוכחיים והעבר שלך והאם אתה מסוגל להחזיר את חובותיך. אם אין לך מסמכים אלה, לא תוכל לצלוח בהליך פשיטת רגל.

העברת נכסים

מפתה לרצות להיפטר מהנכסים שלך לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל, כך שלא תצטרך לרשום אותם בניירת פשיטת הרגל שלך, אך לביצוע צעד כזה עלולות להיות השלכות שליליות. אל תתפתה למכור, להעביר לשמירה או להסתיר את הנכסים שלך לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל. זה טיפשי. אם אכן אתה עוסק בהתנהגות זו, אתה עלול להימנע משחרור מהחובות או להיות צפוי לעונשים פליליים. בתי המשפט יבדקו אם מכרת את הנכס, העברת נכסים על שם של מישהו אחר או שאתה מסתיר נכסים כלשהם. אנא אל תכניס את עצמך למצב זה. זה לא שווה את זה.

החזר הלוואות באופן סלקטיבי

כאשר אתה מגיש בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שיש לך אפשרות להחזיר חלק מהחובות שלך. אם ניסית להחזיר חובות בעצמך לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל, תצטרך לחשוף מידע זה בניירת פשיטת הרגל שלך ובמהלך פגישת הנושים שלך. לדוגמה, אם החזרת הלוואה מההורים שלך לפני הגשת בקשת פשיטת הרגל, יהיה עליך לרשום זאת בניירת שלך. נאמן פשיטת הרגל שלך עשוי לנסות להחזיר את הכסף הזה מכיוון שלעיתים תשלומים מסוג זה נתפסים כתשלומי חוב מועדפים. ביצוע תשלומים אלה אינו חוקי, אך יכולות להיות לכך השלכות שליליות אם תנסה להסתיר מידע זה במהלך פשיטת הרגל שלך.

התעלמות מפעולות ממתינות

אף אחד לא נהנה ליצור קשר מתמיד עם נושים או משרדי גבייה, במיוחד כשאין לך את היכולת להחזיר להם. עם זאת, אתה לא צריך פשוט להתעלם מהפעולות שהנושים שלך מנסים לבצע. תן לנושים שלך לדעת שאתה מתכנן להגיש בקשה לפשיטת רגל, ובקש מהם לפנות לעורך הדין שלך אם יש לך שאלות או חששות נוספים.

אם יש סיכוי שתגיש בקשה לפשיטת רגל, הימנע מטעויות אלה. אם כבר ביצעת אחת או יותר מהטעויות הללו, התייעץ עם עורך דין מנוסה לפשיטת רגל כדי לדון על הצעדים הבאים שלך אשרצריכים להיות.

כיצד המאמר תרם לך?

לחץ על כוכב על מנת להצביע

1

היה הראשון לדרג את המאמר

אם המידע שלעיל תרם לך...

שתף את חבריך!

אנו מצטערים שהפוסט הזה לא הועיל עבורך!

תן לנו לשפר את הפוסט הזה!

ספר לנו כיצד נוכל לשפר את הפוסט הזה?

השאר תגובה