עורך דין פשיטת רגל

5
(7)

אם פתחתם את הדף הזה, כנראה שאתם מייחלים לפתוח דף חדש גם בחיים הכלכליים שלכם.
זו כבר נקודת פתיחה טובה…
אתם רוצים לראות את עצמכם רגועים ושלווים, מיושבים כלכלית, בלי טלפונים מציקים ובלי מכתבים מאיימים.
אם תרצו אין זו אשליה!
קחו לכם כמה דקות, הקדישו אותן לקריאה נינוחה של המילים החשובות האלה.
המאמר הזה הולך לעזור לכם לשים קץ לחובות שלכם, או לפחות, לחלק מהם, וכמובן, קץ לתלאות שהם מביאים איתם, בהתחייבות!

המדריך לבחירת עורך דין פשיטת רגל

מי הוא עורך דין פשיטת רגל?

עורך דין פשיטת רגל הוא השם המקצועי שניתן לעורך דין שעוסק בייעוץ משפטי ובליווי של אנשים פרטיים וחברות, שנקלעו למצב שבו סך ההתחייבויות שלהם גבוה מסך נכסיהם, ולכן, אין להם כל יכולת בעתיד הנראה לעין, לפרוע את חובותיהם. משכך, עליהם לבקש מבית המשפט לפטור אותם מחובותיהם באמצעות כניסה להליך פשיטת רגל.

עד סוף שנת 2019 עורכי הדין וכל המערכת המשפטית ראו בפקודת פשיטת הרגל כאורים ותומים בכל הנוגע להליכים, עד אשר בוצעה רפורמה מקיפה בהליכי חדלות הפירעון ובוצעו מספר שינויים בדרך ההתנהלות מול החייבים ומול הנושים.

מה עורך דין פשיטת רגל עושה עבור לקוחותיו?

עורך דין פשיטת רגל בעבודה

הנה כמה מהפעולות שמתפקידו של עורך דין פשיטת רגל לעשות:

לוודא שהחייב מבין את האפשרויות העומדות בפניו ולהגיש את סוג פשיטת הרגל מבין אלו:

לבעלי חובות הגבוהים מ-150 אלף ש”ח – הבקשה מוגשת לממונה על הליכי חדלות וההחלטה בעניין החייב באחריות בית משפט השלום.
לבעלי חובות הנמוכים מ-150 אלף ש”ח – הבקשה מוגשת בלשכת ההוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריו או עסקיו של החייב או שבה מתנהלים רוב התיקים בעניינו.
פשיטת רגל לחברות בע”מ ותאגידים – כאן מדובר בהליך פירוק של חברה.

לוודא שהחייב עומד בדרישות פשיטת הרגל
ניתן לדחות בקשות לפתיחת תיקים בפשיטת רגל, אם החייב אינו עומד בדרישות, זה כולל דרישות להמצאת מסמכים או שיתוף פעולה בעניינים מינהלתיים אחרים עם נאמן פשיטת הרגל.

להעניק הגנה לרכוש של החייב
עורך דין פשיטת רגל מוודא שהחייב מנצל את כל מה שהוא זכאי לו לפי הדין. הוא דואג למזער למינימום את האובדן ולמנוע ככל שניתן פגיעה ברכוש השייך לו.
עו”ד מנוסה יודע כיצד להציג את הסיפור של החייב בפני מקבלי ההחלטות הרלוונטיים שעל פיהם יישק דבר, כגון: שופט, רשם ההוצאה לפועל והנאמן.
הנאמן הוא בדרך כלל עורך דין אשר מונה על ידי בית המשפט להיות ידו הארוכה לבחינה מקרוב של מצבו של החייב ולתת המלצות. לחוות דעת של הנאמן יש משקל רב ולכן, עורך הדין והחייב המיוצג על ידו, מחויבים בשיתוף פעולה מלא עמו.

להעניק טיפול נכון בהחזרי מס וכספים אחרים המגיעים
אם יש לחייב כספים המגיעים לו, חיוני לרשום אותם כרכוש בטפסי פשיטת הרגל שלו ולתזמן את פשיטת הרגל בהתאם. אם לא, החייב עלול להפסיד כספים כגון: החזרי מס קרובים, הכנסות בגין תביעות שהוגשו על ידו, כסף שמועבר בירושה או הכנסות מביטוח חיים.

להעניק טיפול בכרטיסי האשראי וההלוואות
עורך דין פשיטת רגל יסביר לחייב מהי הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם חובות למיניהם, כיצד מטופלים אלה בפשיטת רגל, וכיצד ההליך ישפיע על דירוג האשראי שלו. עורך הדין יחפש דרכים להעלות את דירוג האשראי של החייב במהירות האפשרית, כך שהחייב יוכל ליטול בעתיד הלוואות משמעותיות כגון משכנתא, הלוואה למימון לימודים או למימון רכישת רכב חדש.

לפעול לשם הסרת עיקולים והגבלות
עורך הדין ישאף למצוא דרכים לביטול עיקולים קיימים ומניעת עיקולים עתידיים, כך שאפשר יהיה לשמור על דירת המגורים, הרכב והרכוש האישי היקר לחייב.
העיקולים וההגבלות הופכים את חייו של כל חייב לסרט אימים ופוגעים בשגרת החיים התקינה שלו. תפקידו של עורך הדין אפוא הוא להגיש בקשות המנוסחות היטב עם כל הנימוקים הרלוונטים ולשכנע את רשם ההוצאה לפועל כי מלבד גרימת עוגמת נפש לחייב, אין באותן הגבלות כל תועלת ממשית וכי מוטב שאלו יבוטלו או לכל הפחות יושהו, עד להסדרת העניינים בתיק.

התמודדות עם מצבים משפחתיים
במקרים רבים, מצבו הכלכלי של אדם משליך גם על חיי הזוגיות ועל חיי המשפחה שלו. עורך הדין יבחן את הדרך אשר הכי נכונה לחייב לטפל בחובותיו, בתקופה בה הוא עובר משבר של פרידה או גירושין וינסה למצוא דרכים למזער את השפעות פשיטת הרגל על ​​המשפחה ועל הירושות העתידיות.

טיפול בתשלום החובות
עורך דין טוב, יבחן איזה סוג חובות ניתן למחוק ויקבע כיצד להתמודד עם כל חוב אחר שנותר. בנוסף, יוכל לעזור לחייב להגיע להסדר עם הנושים, הוא ינהל איתם משא ומתן על החובות ויסייע במציאת דרכים להימנע מכניסה לחובות בעתיד, כגון קביעת תקציב, סדרי עדיפות בהוצאות וקיצוץ בהוצאות במידת האפשר.

עורך הדין יוודא שלא ישולם לנושה אחד סכום גדול יותר מאשר לנושים אחרים, לפני הכניסה להליך פשיטת הרגל, במיוחד לחברים או למשפחה. זו יכולה להיחשב כהעברה מועדפת, ונאמן פשיטת הרגל, עשוי אף להגיש תביעה להשבת הכספים שהיו צריכים להיות מחולקים באופן שווה בין כל הנושים.

מתן ייעוץ ראשוני בחינם
מרבית עורכי הדין המתמחים בפשיטות רגל, יציעו ייעוץ ראשוני בחינם בכדי לענות על שאלות, לבחון את מצבכם האישי ולהעלות פתרונות אפשריים שיעזרו לכם לצאת מהחובות, בדרך לעתיד פיננסי בהיר יותר.

10 הדיברות בבחירת עורך פשיטת רגל

פגישת ייעוץ עם עו"ד פשיטת רגל

1. לא להתמהמה. מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מומחה לפשיטת רגל כבר בשלבים בהם אתם מרגישים צורך בעזרה. הכניסה להליך מיועדת לא רק למי שנמצא במצב של חדלות פירעון, אלא גם למי שעלול להימצא במצב כזה בסבירות גבוהה.
אם אתם צופים שלא תוכלו לעמוד בהתחייבויותיכם, אם אתם כעת לא עומדים בהתחייבויות, אלה סימנים שאתם צריכים להיפגש בהקדם עם עורך דין. אל תחכו ש”העגלה” תמשיך להידרדר במדרון עד שתתהפך, הקדימו תרופה והיוועצו כמה שיותר מוקדם עם עו”ד, כך סיכויי ההצלחה של ההליך יגדלו.

2. שאלו את עצמכם, אילו מכרים אתם מכירים, שאולי מצדם מכירים עורך דין טוב. אם יש לכם עורך דין אישי, זה מקום טוב להתחיל בו. עם זאת, חשוב לדעת שענייני פשיטת רגל הם מומחיות. לא כל מי שיש בידו הסמכה יכול להעניק לכם את השירות המקצועי והיסודי שהליך כזה דורש.
זה שסביר להניח יש לכם חבר או קרוב משפחה או שכן עורך דין, זה בודאי לא מעיד על כך שההליך יזרום חלק וינוהל בצורה מקצועית ואחראית. השיקול המרכזי בבחירה של האחד שיסייע לכם לצאת מן הבוץ, צריכה להיות קודם כל ממניעים מקצועיים, ואם מדד המקצועיות מתיישב יחד עם חברות קרובה, אז מה טוב.

3. גשו לבית משפט השלום הקרוב אליכם. התבוננות בעורכי דין לפשיטת רגל בפעולה, עשויה לתת תמונה על הפרופיל הרצוי עורך הדין שאתם רוצים שייצג אתכם. אם יש לכם זמן, גשו לבית משפט קרוב על מנת לצפות בדיון בלייב, הדיונים מתקיימים בדלתיים פתוחות. צפו בעורך דין פשיטת רגל בפעולה והתרשמו ממנו.

ההתרשמות צריכה להיות מ :

א. מידת הסדר שלו – האם החומר המשפטי שלו היה מסודר כראוי בקלסר וכשהיה צורך להציג מסמך היה ניתן למצוא אותו בקלות? האם ההופעה החיצונית היתה מסודרת? למשל, חולצה לבנה מגוהצת, מכנס שחור,
תרצו או לא, אלה יהיו הפנים שלכם בפני מי שיקבעו את גורל עתידכם הכלכלי, וחשוב שהפנים הללו ישדרו מקצועיות, סדר וניקיון.
ב. סגנון דיבור – המבחן הוא, לו אתם הייתם השופטים, האם הוא שיכנע אתכם? אם כן, זו נקודת אור חיובית בדרך לבחירה של האחד.
ג. מידת היחס לחייב בעת הדיון ולקראתו – האם החייב ישב לצד עורך הדין בהמתנה לדיון ונראה כי עורך הדין באמת עושה די עבורו? האם היה קשר עין? האם ניתן להבחין בחמימות בין הצדדים?

4. גלו מי יושב בפאנלים של ועידות והשתלמויות בנושא פשיטת רגל. עורכי הדין היחידים שתמצאו בהרכב זה יהיו עורכי דין מכובדים שבקיאים בחומר ברמה כזאת, שהם כבר מסוגלים להעביר מהידע שלהם לאחרים ולהשיב לכל שאלה.

5. בקרו במשרדי עורכי דין. ביקור במשרד יכול לתת רמזים חיוניים לגבי האופן שבו עורך דין יטפל בתיק של החייב. הסתכלו סביב במשרד, וראו עד כמה הוא מסודר. האם יש תיקיות מוכתמות בקפה זרוקות על הרצפה? נכון שלא הייתם הולכים לרופא עם חדר בדיקה מלוכלך? אז אל תזמינו עורך דין לפשיטות רגל עם משרד לא מאורגן.

6. שאלו כמה שיותר שאלות. ברגע שיש לכם כמה מועמדים, שאלו אותם את השאלות הבאות (התשובות לכל אחת מהשאלות הללו הן קריטיות, כך שאם יתקבלו תשובות מתחמקות, כנראה שזה דגל אדום שזה לא המשרד בשבילכם):

אילו הסמכות יש לך?
בכמה פשיטות רגל טיפלת?
בכמה אתה מטפל בחודש או בשנה?
אם אני לא עובד ישירות איתך, עם מי כן אעבוד?
האם אוכל להיפגש לשיחה עם עו”ד שאיתו אתה עובד?
כמה זמן יקח התהליך הזה?
כיצד יעבור ההליך?

האם כל מועמד ענה לך בצורה הוגנת ובפירוט? האם גם לעורך הדין וגם למשרד יש את המומחיות הדרושה לך?

7. אל תזמינו את עורך הדין הזול ביותר. ברור שבנסיבות אלה, אין לחייב הרבה מזומנים פנויים. אבל כמו רוב הדברים בחיים, אתם מקבלים את מה שאתה משלמים עבורו. אתם רוצים עורך דין פשיטת רגל כזה שמכיר את המערכת ויעשה את העבודה הטובה ביותר בייצוג שלכם. זה עלול בסופו של דבר לעלות קצת יותר אבל בסוף, זה משתלם.

עורך דין פשיטת רגל, כמו כל נותן שירות אחר, זקוק לתחושה שהוא מתוגמל כראוי עבור העבודה שלו. ייצוג של חייבים מעצם טיבו וטבעו, כרוך בהקרבה והשקעת אנרגיות רבות.
לשכת עורכי הדין עשויה לעזור לכם לקבוע אם שכר טרחה המוצע הוא הוגן ועומד בכללי האתיקה. כל מי שגובה יותר מדי או מעט מדי, כנראה לא צריך להיות עורך הדין שתבחרו.

8. קבלו פרטי תשלום. גלו בדיוק מה כלול בשכר טרחת עו”ד פשיטת הרגל שלכם ומה לא. בהליכים מסובכים מסוימים, למשל, יתכן שיהיה צורך בחוות דעת מומחה. אם זה המקרה, האם זה כלול במסגרת החיובים שלכם או שזה יהיה תשלום נוסף?
האם הייצוג הוא גם בערעור? האם המחיר כולל את האגרות? ככל שהסכם שכר הטרחה שלכם יהיה מפורט וברור יותר למי שאינו משפטן ובקיא בז’רגון המשפטי, כך תהיו רגועים ושלווים על מה אתם משלמים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהוצאה שמגיעה במקרים רבים מהכסף שאין לכם.

9. להישאר מעורבים. ברגע שאתם שוכרים עורך דין פשיטת רגל, אל תסתפקו בכך שהוא יטפל בעניין שלכם לבד ואז, “תניחו לדברים לקרות מאליהם”. בדקו פעמיים את כל התיקים. למשל, בידקו האם מישהו מהנושים שלכם ירד מהרשימה? האם הסכומים מדוייקים?. מעורבות שלכם בפשיטת הרגל תסייע להבטיח כי ההליכים בעניינכם יתנהלו בצורה חלקה ותשאיר את עורך הדין שלכם עירני וקפדן.

10. בחרו רק מישהו שתרגישו איתו חיבור אישי. הליכי פשיטת רגל כרוכים בחשיפה בפני מידע אישי רגיש. זה האיש שאמור לעזור לכם לקום על הרגליים, לשמוע את הזעקה שלכם בסבלנות, לעודד, לחזק ויותר מכל, להקשיב. אתם הולכים להיכנס איתו למסע, אני קורא לזה אפילו “זוגיות מקצועית” ובזוגיות כמו בזוגיות, צריך להיות רק עם מי שחשים חיבור אליו.

האם כדאי לבחור עורך דין פשיטת רגל ממשרד קטן או ממשרד גדול?

משרדי עורכי דין קטנים מול גדולים


מרבית עורכי הדין לפשיטות רגל עובדים כיחידים או בשיתוף פעולה עם כמה עורכי דין אחרים לפי הצורך.

במשרדי עורכי דין לפשיטות רגל הגדולים, התפקידים בדרך כלל די מוגדרים. אתם עשויים להתמודד עם עורך דין אחד שבודק את המידע שלכם, עורך דין אחר שמסביר לכם על התהליך, ועורך דין נוסף שעוזר לכם לאסוף את המידע ואת המסמכים שאתם נדרשים לצורך הגשת התיק.

ישנם יתרונות למודל זה, אך לקוחות לשעבר מדווחים כי הם הרגישו כמו “עוד לקוח במקרה של פשיטת רגל” וכי אף אחד לא ממש התייחס לבעיות האישיות שלהם. לשם כך, משרדים קטנים הם אידיאליים. פחות הרגשה של חברה או מפעל תעשייתי, והרבה יותר דגש על תשומת לב אישית וגישה לעורך הדין.

חשוב להדגיש, זה שישנם עורכי דין שעובדים לבד או שהם מחזיקים משרדים קטנים, זה לא בהכרח בגלל ש”לא הולך להם” ולאחרים (הגדולים), כן “הולך”. ראשית, הרבה מאוד עורכי דין יחידים מעדיפים לעבוד עם מעט לקוחות, שנית, ישנם רבים אשר מעבירים את התיק בענייננכם לטיפולו עורך דין פשיטת רגל אחר, למרות שבפרונט, כל התקשורת שלכם מתבצעת מול זה שנפגשתם איתו.

?רוצה להסדיר את חובותיך? השאר לנו פרטים ונשוב אליך בהקדם?

  היכן אפשר למצוא עורך דין פשיטת רגל?

  מציאת עו"ד פשיטת רגל


  לא חסרים בימינו עורכי דין המחפשים הזדמנות להעניק שירותים. הם נמצאים בכל מנוע חיפוש או מדריך אינטרנט ומביטים בכם מבעד למודעות ברשתות החברתיות בעודם מחבקים עוד לקוח שקיבל כביכול הפטר. אבל קשה לדעת אם עליכם ללכת עם אחד מעורכי הדין שכיכבו בפרסומת, או שמא עליכם להתעמק יותר בחיפושים כדי למצוא מישהו שעשוי להציע לכם שירות מותאם יותר.

  הנה כמה מקורות טובים למצוא בהם:

  ■ הפניות אישיות

  רבים מלקוחותיי מגיעים אלי באמצעות הפניות אישיות. לקוחות לשעבר מעבירים את פרטי ההתקשרות שלי לחברים, לעמיתים לעבודה ולקרוביהם. אם אתם רוצים המלצה אישית ממישהו, סביר להניח שתצטרכו לדון על הצורך שלכם, יש אנשים שלא נעים להם לדבר על המאבקים הכלכליים שלהם ומתביישים.
  עם זאת, ייתכן שתגלו שאנשים רבים הקרובים אליכם, התמודדו עם נושאים דומים או מכירים מישהו כזה. היתרון הגדול שיש בהפניה, הוא שאתם שומעים ממקור ראשון המוכר לכם, כיצד עברה החוויה עם אותו עורך דין מומלץ לפשיטת רגל, כך שניתן יהיה להעריך את מידת ההתאמה למקרה הספיציפי שלכם.

  ■ מנועי החיפוש

  עבור רבים מאיתנו, התחנה הראשונה בחיפוש אחר איש מקצוע, בין אם זה אינסטלטור, רופא או עורך דין, היא האינטרנט. מה קורה כשאנו מחפשים “עורך דין פשיטת רגל “? התוצאות הראשונות יהיו מודעות ממומנות.
  עורכי דין אלה שילמו על הזכות להופיע בראש רשימת התוצאות. יתר התוצאות בחיפוש, הן רשימות שאינן ממומנות וגוגל החליט לקדם את אותם אתרים, היות והם מותאמים היטב למנועי החיפוש.

   

  כמה סיבות לבחור במשרד עורכי הדין שלנו

  ✔ אחוזי הצלחה גבוהים ביותר.
  ✔ אנו מייצגים חייבים בלבד מתוך עיקרון.
  ✔ שמים דגש על סבלנות ויחס אישי חם ותומך מתוך הבנה כי מדובר בתקופה לא פשוטה בחיים.
  ✔ סדר, יסודיות וארגון שנראים מיד אף בביקור בתוך משרדנו
  ✔ תשומת לב לכל פרט קטן

  צור עמנו קשר עוד היום ואנו מתחייבים להעניק לך סיוע מסור וללוות אותך יד ביד במסע שלך בדרך להפטר!

  שאלות נפוצות ותשובות

  האם אני חייב עורך דין כדי להיכנס להליכי פשיטת רגל?

  סימן שאלה

  אנשים השוקלים להיכנס לפשיטת רגל כבר נמצאים בבעיות כלכליות, לכן טבעי לתהות אם עליהם eלהגיש פשיטת רגל לבד ולחסוך את הכסף שעורך הדין יגבה. זו יכולה להיות טעות יקרה. העסקת עורך דין מנוסה בפשיטת רגל עשויה לחסוך כסף, כמו גם למנוע החמרה גדולה. גם במקרה בו חייב מגיש את הבקשה לכניסה להליך לבד, עדיין הוא נאלץ לשלם את אותן עלויות הגשה ואגרות. טעויות עלולות לגרום לבעיות גדולות, כולל אובדן נכסים, אי קבלת הפטר מחובות, או גרוע מכך – להוביל לאישומים פליליים בגין מרמה.

  כמה עולה לי שירות מעורך דין פשיטת רגל?

  סימן שאלה

  שכר טרחת עורך הדין הוא כ -12-15 אלף שקלים עבור פשיטת רגל בלשכת ההוצל”פ ו -16-30 אלף שקלים עבור הליך המתנהל בבית משפט השלום. ישנם משרדים שגובים לפי אחוזים מסכום הכסף שהופטר.

  האם רק עורך דין יכול לייצג אותי ולנהל את ההליך?

  סימן שאלה

  רק עורך דין, בעל רישיון בתוקף מלשכת עורכי הדין, רשאי לפי החוק לייצג חייב בהליכי פשיטת רגל. כל מי שאינו עורך דין ומעניק ייעוץ משפטי לחייבים או מציע להם ייצוג בהליך, עובר עבירה של הסגת גבול המקצוע.

  כמה זמן עורך הדין ילווה אותי?

  סימן שאלה

  בהתאם לסיכום שלך איתו. לרוב עו”ד מייצג את לקוחותיו משלב פגישת הייעוץ הראשונית ועד להכרעה בעניינו בדיון שמתקיים בבית המשפט.

  כיצד המאמר תרם לך?

  לחץ על כוכב על מנת להצביע

  7

  היה הראשון לדרג את המאמר

  אם המידע שלעיל תרם לך...

  שתף את חבריך!

  אנו מצטערים שהפוסט הזה לא הועיל עבורך!

  תן לנו לשפר את הפוסט הזה!

  ספר לנו כיצד נוכל לשפר את הפוסט הזה?

  השאר תגובה